Sıkça Sorulan Sorular

Yaptığınız entegrasyon güvenli midir?

Entegrasyonumuz türkiyenin önde gelen büyük firmaları başta olmak üzere, sayısız KOBİ tarafından da kullanılmaktadır. Entegrasyonda kullanılan yazılım kredi kartı bilgilerini güvenli bağlantı kullanarak ödeme yapılan kuruma iletir, işlemi yaptırır ve ardından yok eder. Siz isteseniz de, kredi kartı bilgilerini saklamaz ve güvenlik riskleri oluşturmaz.

 

Entegrasyon için nelere ihtiyacımız var?

Entegrasyonu en kısa sürede yapabilmemiz için sizden belli başlı bilgilere ihtiyacımız var. Bunlar:

  • WordPress kullanıcı adı ve şifre
  • Sunucunuza erişim yetkisi (Host şifreleri)
  • Ödeme kurumundan (Garanti, Akbank, Halk Bank, PayU) size verilen kullanıcı adı ve şifrelere

Bu bilgiler elinizde hazır bulunduktan sonra kurulum işleminiz 15 dakika kadar sürmektedir ve sorun yaşamadan işleminizi gerçekleştirebilmekteyiz. Eğer eksik olan bilgiler varsa sizi bu hususta uyarıyoruz ve yapabildiğimiz yere kadar entegrasyonu yapıyor, kalan bilgiler gelince de onların ışığında tamamlıyoruz.

 

Sunucumda çalışması gereken özel yazılım var mıdır?

Evet, sunucunuzda SourceGuardian isimli yazılımın loader’ları yüklü olması gerekmektedir. Source Guardian’ın en son sürüm loader’larını belirtilen adresten bulabilirsiniz.

www.sourceguardian.com/loaders.html

 

Şifreleri size verirken nasıl bir prosedür izlemeliyim?

Şifrelerinizi bize emanet ederken geçici bir şifre belirleyiniz. Bu şifreleri kullanarak işlemleriniz bitirildikten sonra, ödeme sistemi şifreleriniz, WordPress ve sunucu şifrelerinizi değiştirebilirsiniz, bu karşılıklı güveni sağlayacaktır.

 

Barındırma hizmeti veriyor musunuz?

Evet, E-Ticaret sitelerine özel olarak barındırma hizmeti vermekteyiz, 16 GB’lık sunucularımızda sınırlı sayıda firmaya yer verip türkiyeden ve dünyadan hızlı bir erişim sağlıyoruz. Sunucularımız kendimize aittir ve sanal sunucu değildir.

 

Lisans nedir ve neleri kapsar?

Lisans; belirlenen web sitesine yapılan sanal pos entegrasyon hizmetini kapsar ve her bir site için ayrı ayrı satın alınır. Birden fazla lisans satın alan müşterilere alacakları lisanslarda indirim uygulanır. Entegrasyon sistemini lisanssız şekilde çoğaltmak yasaktır. Sistem, kopyalanmayı engelleyen teknoloji içermektedir.

 

Ödeme sistemine yapılan güncellemeler ücretli midir?

Firmaların sistemlerinde zaman zaman meydana gelen güncellemeler doğrultusunda değişiklik oluşursa tarafımızdan ücretsiz olarak güncelleme dağıtılacaktır. Hizmette değişikliğe gidilmedikçe bu hizmet ücretsizdir. 2012 den beri müşterilerimize ücretsiz olarak 20’şer güncelleme yaptık.

 

Entegrasyon üzerinde değişiklik yapılabilir mi?

Entegrasyon üzerinde değişiklik yapmak mümkündür. Ödeme formunun bulunduğu PHP dosyasını değiştirerek istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Entegrasyonun temel işlevselliği güvenlik sebebi ile değiştirilememektedir.

 

Sistem ortak ödeme sayfası ile mi çalışmaktadır?

Hayır, sistemimiz ortak ödeme sayfası ile çalışmamaktadır. Müşteriler ortak ödeme sayfasına alışık olmadıkları için yapacakları alışverişten vazgeçmektedirler ve bu da siparişlerin iptal olmasına sebebiyet vermektedir.

Yaptığımız entegrasyon sayesinde müşteriler sayfanızı terk etmeden doğrudan kredi kartlarıyla alışveriş yapabilmektedirler.